KONST / Litografier / Färglitografi 8156208
*
nr 815 6208
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), Provtryck, motivets mått: 34x48
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2013
kl 19:38:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/3 23:21:11
1
100 kr
23/3 21:33:51
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad provtryck reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5025 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:44
*
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 815 6208
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), Provtryck, motivets mått: 34x48
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/3 23:21:11 | 1 | 100 kr |
23/3 21:33:51 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad provtryck reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5025 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:44